Sponsor strategiczny

Grupa Enea

Grupa Enea to jeden z największych koncernów energetycznych w Polsce współodpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne kraju. Dostarcza energię do ponad 2,7 mln klientów. Jest wiceliderem polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Grupa zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta. Firma realizuje Strategię Rozwoju, która zakłada „Zieloną zmianę Enei”, czyli zrównoważoną transformację Grupy budującą wzrost wartości, przy założeniu długofalowego celu – osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Enea aktywnie uczestniczy w transformacji sektora energetycznego i rozwija odnawialne źródła energii.

Sponsoring sportu

Enea od lat wspiera sport: zawodowy i młodzieżowy, będąc sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon oraz Enea IRONMAN Gdynia. Firma jest sponsorem m.in. Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.
Od wielu lat w Grupie Enea prowadzony jest również projekt Enea Akademii Sportu, który ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Projekt jest uzupełnieniem działań sponsoringowych w sporcie profesjonalnym. Enea Akademia Sportu aktywnie wspiera rozwój dyscyplin na poziomie amatorskim oraz szkolnym dla dzieci i młodzieży m.in. w ramach Akademii Warty Poznań i Akademii Lecha Poznań. Projekt swoim zasięgiem obejmuje szkoły oraz kluby sportowe z obszaru dystrybucji Enei Operator. Daje on szanse dzieciom na rozwój swoich sportowych talentów pod okiem wykwalifikowanych ekspertów i profesjonalistów.

Enea jako pracodawca

Stabilne zatrudnienie i bezpieczne środowisko pracy jest priorytetem Enei jako pracodawcy. Nieodłącznym elementem budowania sprzyjających warunków pracy jest inwestycja w rozwój kapitału ludzkiego. Pracownicy mają możliwość systematycznego podnoszenia kwalifikacji i kompetencji, co wpływa na ich rozwój osobisty i z konkurencyjność w branży. Grupa Enea inwestuje również w potencjalnych przyszłych pracowników dbając o rozwój kompetencji młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Od wielu lat Enea realizuje współpracę ze szkołami technicznymi i branżowymi, w których uczniowie przygotowują się do wykonywania zawodu elektromontera, elektryka i energetyka. Obecnie współpraca obejmuje szesnaście szkół branżowych i technicznych z terenu działalności spółek Grupy.

Fundacja Enea

W Grupie Enea działa Fundacja Enea, która realizuje politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, prowadząc przede wszystkim działania przynoszące trwałe efekty społeczne. W tym celu podejmuje przemyślane i innowacyjne projekty w obszarach bezpieczeństwa, edukacji dzieci i młodzieży, ochrony środowiska, pomocy osobom potrzebującym oraz sportu, kultury i sztuki. W sytuacjach wyjątkowych, takich jak epidemie czy klęski żywiołowe, Fundacja udziela wsparcia poszkodowanym i jednostkom ochrony zdrowia. W trosce o zdrowie i życie lokalnych społeczności oraz pracowników realizuje m.in. projekt Misja profilaktyka. Obok własnych działań, Fundacja Enea wspiera wartościowe inicjatywy prospołeczne realizowane przez inne podmioty.