Enea Stadion

Nasza idea

Coś więcej niż Stadion

Stadion kojarzy Ci się w pierwszej kolejności z meczami piłkarskimi oraz dopingiem na trybunach? Czas poszerzyć swoje wyobrażenie o tym miejscu i wykorzystać potencjał tkwiący w profesjonalnych obiektach sportowych. Restauracja, loże, sale konferencyjne, kluby to tylko część infrastruktury, którą udostępnia w swojej ofercie swoim klientom Enea Stadion.

Daj się zaskoczyć – koncerty, mecze piłkarskie, ogólnokrajowe konferencje i wiele wiele innych

Każdego dnia staramy się zapewnić najwyższe standardy organizowanych przez nas wydarzeń. Dbamy o to, aby Enea Stadion był miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Klienci biznesowi mogą zorganizować niesamowity bankiet w naszych salach konferencyjnych, bądź kameralny event w jedynym z dedykowanych Sky Boxów. Klienci indywidualni mogą wynająć jedno z naszych pomieszczeń, aby zorganizować przyjęcie rodzinne, bądź spotkanie towarzyskie.

Fakty i liczby

mln

Całkowity koszt budowy

Pojemność trybun

Luxów Oświetlenie

105x66m

Wymiary boiska

Murawa

Podgrzewana

Miejsc parkingowych

Miejsc dla gości
imprez biznesowych

Powierzchnia handlowa
i wystawiennicza

Nasza historia

1968

Rozpoczęcie budowy

Stadion przy ulicy Bułgarskiej, na którym obecnie swoje mecze rozgrywa zespół Lecha Poznań, powstawał w sumie 12 lat. Pierwsze prace rozpoczęły się w 1968 roku, a zakończyły 1980.
1980

Pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie rozegrano na nowym stadionie 23 sierpnia 1980. Lech zremisował z Motorem Lublin 1:1. Trzy lata później padł rekord frekwencji. Na meczu z Widzewem Łódź pojawiło się 45 tysięcy kibiców.
1986

Nowe jupitery

W 1986 na Bułgarskiej pojawiły się charakterystyczne jupitery. Oryginalne, 56-metrowe maszty wpisały się w krajobraz Poznania oraz wspomnienia kibiców. Światła o mocy 1890 lux-ów, zabłysnęły 15 października 1986 na meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Polska - Grecja.
2004

Modernizacja Stadionu

W 2004 roku rozpoczęły się prace modernizacyjne na obiekcie przy ulicy Bułgarskiej. Powstała tzw. "czwarta" trybuna, która zamknęła cały stadion.
2005-2007

W 2005 roku uruchomiono system podgrzewania płyty głównej. 10 marca 2007 roku została otwarta nowoczesna trybuna na 8000 miejsc, powstała po rozebraniu wałów ziemnych za jedną z bramek. Pojemność stadionu powiększyła się do 24 166 miejsc.
2009

Przebudowa stadionu

Nowe inwestycje i rozbudowa Stadionu. Podnoszenie kratownicy.
2010

Koncert Stinga

To wydarzenie było oficjalnym otwarciem stadionu miejskiego po przebudowie