Blog

Dawid Podsiadło zagra na Enea Stadionie!

Jeden z najpopularniejszych polskich artystów zagra 15 czerwca 2024 roku na poznańskim Enea Stadionie. Poznań będzie jednym z trzech miast w kraju, gdzie muzyk wraz z zespołem da koncert na sportowym obiekcie.

Muzyk rąbka tajemnicy o przyszłorocznej stadionowej trasie uchylił podczas koncertu, który odbył się na PGE Stadionie Narodowym. Na koncercie w Warszawie pojawiło się 80 tysięcy ludzi.

“Zagraliśmy setki koncertów, ale to co wydarzyło się w sobotę, to było piękne, nowe doświadczenie. Nie wiem, ile zrobiłem kroków tego wieczoru, ale na bank bardzo dużo i cieszę się, że w przyszłym roku znowu będę mógł ich tyle zrobić. Energia tego wielkiego tłumu i dziesiątki tysięcy ludzi śpiewających razem – to coś, co powoduje ogromne emocje. Kiedy kończyliśmy występ już myślałem o tym, że to wspaniałe, że będziemy mogli to powtórzyć – gdyby nie to, mógłbym być trochę smutny, że to już koniec” – mówi Dawid Podsiadło.

Takiego niesamowitego muzycznego widowiska można spodziewać się także w stolicy Wielkopolski. Jest to pierwsza w historii koncertowa trasa Dawida Podsiadły, gdzie koncerty odbędą się na stadionach.

Na poznańskim Enea Stadionie scena podobnie jak w Warszawie, będzie ustawiona na środku obiektu. To oznacza, że na koncercie może pojawić się więcej ludzi niż wynosi pojemność stadionu w Poznaniu, licząc miejsca siedzące. Dla organizatorów koncertu, ale także spółki która zarządza obiektem, to niebywałe wyzwanie logistyczne. Wybór Enea Stadionu nie był jednak przypadkowy.

Jestem przekonany, iż koncert Dawida Podsiadło będzie pretendował do tytułu największego wydarzenia kulturalnego Wielkopolski w roku 2024.  Cieszę się, że udało się dojść po porozumienia i Artysta wystąpi na ENEA Stadionie. ENEA Stadion tym samym niezwykle silnie wraca na rynek wydarzeń koncertowych, a zespół spółki Stadion Poznań pracuje nad kolejnymi wydarzeniami o charakterze koncertowo-eventowym.

Spółka Stadion Poznań, zgodnie z deklaracją przedstawioną podczas ogłoszenia nowego sponsora tytularnego stadionu, Grupy Enea, konsekwentnie realizuje przyjętą strategię dywersyfikacji źródeł finansowania kosztów utrzymania ENEA Stadionu, jego maksymalnego „wykorzystania”, przy jednoczesnym zapewnieniu mieszkańcom Poznania dostępu do wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie” – powiedział Rafał Wrzeszcz, Prezes Zarządu spółki Stadion Poznań Sp. z o.o.

Koncert Dawida Podsiadły na Enea Stadionie odbędzie się 15 czerwca 2024 roku. Bilety w otwartej sprzedaży dostępne będę od czwartku 31 sierpnia.