Blog

Organizacja eventów – jak zrobić to dobrze?

Event to inaczej wydarzenie, które wymaga odpowiedniego przygotowania.

Event to inaczej wydarzenie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Organizacja eventu rozpoczyna się od określenia celu takiego wydarzenia, zaplanowania programu spotkania i zadbania o wszystkie jego kwestie techniczne. Do głównych zadań, które należy wykonać przed organizacją eventu, zalicza się: wybór miejsca wydarzenia, określenie daty i godziny imprezy oraz zaproszenie uczestników. To właśnie wybór odpowiedniego miejsca eventu sprawia najczęściej najwięcej problemów. Jak zorganizować event, aby był nie tylko udany, ale również bezpieczny? Sprawdzamy!

Organizacja eventu – od czego należy zacząć?

W pierwszej kolejności należy określić cel eventu i oszacować przewidywaną liczbę gości. Organizator musi mieć pewność, że każdy z zaproszonych uczestników eventu nie tylko znajdzie na nim dla siebie miejsce, ale też będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Podczas planowania tego rodzaju imprez jednym z najistotniejszych „punktów programu” jest wybór wygodnego i funkcjonalnego miejsca, gdzie mogą się one odbyć. Ważną rolę odgrywa również doświadczenie event managerów dbających o właściwy przebieg wydarzenia.

Organizacja eventów na Stadionie Poznań

Organizacje mniejszych i większych eventów wymaga odpowiedniej przestrzeni. Na dużej powierzchni użytkowej można nie tylko bezpiecznie zgromadzić licznych uczestników imprezy, ale również wyznaczyć miejsce do spożywania posiłków, odpoczynku, ustawić stanowiska wystawiennicze i określić obszar innych atrakcji przewidzianych w harmonogramie imprezy.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie zorganizować swój event, to Stadion Poznań jest strzałem w dziesiątkę. Zajmujemy się organizacją nie tylko imprez sportowych, ale również wielu innego rodzaju wydarzeń, do których zaliczają się także konferencje, kongresy, bankiety, pikniki, imprezy integracyjne czy inne imprezy okolicznościowe w Poznaniu. Zgłaszają się do nas różnorodne organizacje i firmy, które zlecają nam przygotowanie i obsługę swoich eventów. Doświadczenie i umiejętności naszych event managerów pozwalają na profesjonalną organizację wydarzenia, niezależnie od jego skali. Infrastruktura stadionu pozwala na bezpieczną zabawę kwalifikowaną jako impreza masowa, ale też mniejsze, kameralne eventy.

Organizacja eventu krok po kroku

Z prostym planem działania, organizacja eventu stanie się łatwiejsza. Wystarczy trzymać się poniższego schematu, aby mieć pewność, że impreza będzie dopięta na ostatni guzik.

  1. Określ cel imprezy.
  2. Zdefiniuj grupę uczestników eventu.
  3. Zaplanuj budżet przeznaczony na organizację eventu, uwzględnij w nim koniecznie nieplanowane wydatki.
  4. Wybierz termin imprezy i miejsce, w którym się odbędzie.
  5. Zaplanuj program imprezy.
  6. Zadbaj o jego atrakcyjność. Ciekawym rozwiązaniem jest zaproszenie znanej osobistości. W tej roli możesz obsadzić artystę, stand-upera, lub autorytet branżowy.
  7. Wyślij zaproszenia do uczestników imprezy, poinformuj ich mailowo lub skorzystaj z nowocześniejszej formy zaproszenia poprzez przygotowanie aplikacji/strony do rejestracji uczestników.

Stadion Poznań to miejsce, w którym zorganizujesz doskonałe imprezy integracyjne w Poznaniu. Jeżeli planujesz ważne wydarzenie i chcesz, żeby Twój event był udany i pozostał na długo w pamięci uczestników, zadbaj nie tylko o atrakcyjny harmonogram imprezy, ale również o odpowiednią oprawę. Zorganizuj event na Stadionie Poznań i ciesz się udanym przebiegiem wydarzenia.

Zachęcamy do kontaktu.

Porozmawiajmy o Twoim pomyśle na imprezę firmową.