Blog

Piknik firmowy – jak dobrze go zorganizować?

Piknik firmowy to ważny punkt w corocznym kalendarzu wielu przedsiębiorstw. Organizatorzy muszą wykazać się nie lada umiejętnościami, aby przygotować event, który zapisze się w historii firmy i sprosta oczekiwaniom wszystkich uczestników.

Piknik firmowy to ważny punkt w corocznym kalendarzu wielu przedsiębiorstw. Organizatorzy muszą wykazać się nie lada umiejętnościami, aby przygotować event, który zapisze się w historii firmy i sprosta oczekiwaniom wszystkich uczestników. Chcąc rozwinąć skrzydła podczas planowania tej niecodziennej imprezy, trzeba na samym początku wybrać optymalne miejsce organizacji wydarzenia.

W tej roli doskonale sprawdzi się Stadion Poznań, który gwarantuje wszystko, czego potrzeba na niezapominany piknik firmowy – ogromną przestrzeń dostosowaną do małych i dużych imprez, zespół doświadczonych event managerów będących w stanie przygotować unikalne atrakcje czy własne zaplecze cateringowe. A to wszystko na terenie nowoczesnego obiektu, który pozycjonuje się nie tylko jako arena piłkarskich zmagań na najwyższym poziomie w kraju, ale i jako miejsce organizacji fantastycznych wydarzeń kulturalnych, naukowych i biznesowych!

Zastanawiasz się, jak zorganizować wyjątkowy piknik firmowy? Zapoznaj się z naszymi poradami i przekonaj się, że Stadion Poznań to miejsce wprost stworzone dla takich eventów.

Dlaczego warto zorganizować piknik firmowy w oryginalnym miejscu?

Nie samą pracą żyje człowiek! Eventy firmowe są istotnym czynnikiem, który wpływa na zadowolenie pracowników oraz kreuje nowoczesny wizerunek przedsiębiorstwa. Organizacja pikniku firmowego w nietuzinkowej lokalizacji, z zaplanowanymi wieloma atrakcjami, jest więc doskonałym sposobem na kształtowanie tożsamości firmy. Tego rodzaju inicjatywa pozwala także zatroszczyć się o społeczne potrzeby zatrudnionych w niej osób. Często z utęsknieniem wyczekują one dnia, w którym odbędzie się ten szczególny event, licząc na świetną zabawę w gronie współpracowników. Przyjemnie spędzony czas na świeżym powietrzu wspólnie z kolegami i koleżankami z pracy sprzyja skutecznej integracji oraz buduje pozytywną atmosferę nie tylko w poszczególnych zespołach, ale również między działami.

Organizacja pikniku firmowego – o co należy się zatroszczyć?

Jak dobrze zorganizować piknik firmowy? Przede wszystkim liczy się pomysł! Ciekawa koncepcja eventu firmowego w plenerze z pewnością wzbudzi zainteresowanie pracowników, którzy z uśmiechem na twarzy będą chcieli przekonać się, co przygotował dla nich pracodawca. Skąd czerpać inspiracje? Dobrym źródłem jest samo miejsce, gdzie planujesz wydarzenie – w przypadku Stadionu Poznań spektrum możliwości jest naprawdę szerokie, o czym dokładniej opowiemy później. Bez obaw możemy stwierdzić, że jeśli chodzi o organizację wydarzenia firmowego „pod chmurką” na naszym obiekcie, to dosłownie: the sky is the limit!

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nawet najlepsza idea nie wystarczy, jeśli nie zadbasz odpowiednio o jej skuteczne wdrożenie w życie. Gdy chcesz zorganizować piknik firmowy, musisz wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii, które należy przeanalizować, a następnie zweryfikować pod ich kątem wybrane miejsce wydarzenia. O jakich aspektach mowa? Wśród nich możemy wyróżnić m.in.:

 • liczbę osób biorących udział w evencie,
 • atrakcje na piknik firmowy
 • lokalizację i dostępność miejsc parkingowych
 • zaplecze cateringowe,
 • zaplecze sanitarne,
 • wsparcie doświadczonych specjalistów.

Zastanawiasz się, dlaczego akurat te czynniki są tak istotne? Już wyjaśniamy!

Liczba osób biorących udział w evencie

Gdy planujesz piknik firmowy, musisz wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką dysponuje dany obiekt. Z oczywistych względów to dopasowanie miejsca do liczby uczestników wydarzenia jest bardzo ważne: zbyt mała pojemność nie pozwoli wziąć udziału w pikniku wszystkim chętnym, natomiast zbyt duża przestrzeń wynajęta dla niewielkiej grupy osób może okazać się nieopłacalna finansowo.

Atrakcje na piknik firmowy

Na imprezie plenerowej Twojej firmy nie może zabraknąć doskonałej rozrywki! W tej sferze szczególne znaczenie ma Twoja kreatywność oraz umiejętność dopasowania proponowanych aktywności do potrzeb zaproszonych osób. Na Stadionie Poznań umożliwiamy zaplanowanie bardzo różnorodnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Podczas gdy najmłodsi goście będą bawić się na placu zabaw, starsi uczestnicy imprezy mogą wzmacniać team building podczas sportowych zmagań. To jednak tylko jedna z wielu możliwości – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować u nas wyjątkowy koncert czy przyjemną strefę chillout w otoczeniu kojącej zmysły zieleni. Decyzja należy do Ciebie!

Lokalizacja i dostępność miejsc parkingowych

Trudno z uśmiechem na ustach rozpocząć zabawę na pikniku firmowym, gdy wcześniej trzeba było odbyć wymagającą podróż, a na miejscu przez długi czas szukać wolnego miejsca parkingowego. Na szczęście na Stadionie w Poznaniu nie spotkasz się z tym problemem. Do naszego obiektu można bez trudu dotrzeć z różnych części miasta – również komunikacją miejską – a przy samym Stadionie Poznań znajduje się duży parking, na którym uczestnicy wydarzenia znajdą miejsce do zaparkowania swojego auta.

Zaplecze cateringowe

Każdy organizator imprez integracyjnych w plenerze wie, że smaczny catering to fundament sukcesu pikniku firmowego. Co warto podkreślić, ważne jest nie tylko przygotowanie wyśmienitych dań, ale także podanie ich na czas oraz w wymaganej ilości. Na Stadionie Poznań dysponujemy własnym zapleczem cateringowym, które zapewni uczestnikom pikniku zastrzyk energii do dalszej zabawy.

Zaplecze sanitarne

Organizując piknik firmowy, nie można dopuścić do sytuacji, w której uczestnicy nie będą mieli możliwości skorzystania z toalety. Jako Stadion Poznań zapewniamy odpowiednie zaplecze sanitarne, dzięki czemu osoby biorące udział w evencie mogą czuć się podczas niego w pełni komfortowo.

Wsparcie doświadczonych specjalistów

Piknik firmowy to bez wątpienia niemałe logistyczne wyzwanie, dlatego warto jego organizację powierzyć specjalistom mającym praktyczną wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Firma Stadion Poznań w swoim zespole posiada wykwalifikowaną kadrę event managerów, którzy kompleksowo zajmą się przygotowaniem unikalnego wydarzenia.

Wiesz już, o co warto zadbać, gdy marzysz o piknikowym sukcesie w swojej firmie. Jeśli zależy Ci na tym, aby każdy szczegół tego eventu został dopięty na ostatni guzik, to wybór miejsca wydaje się oczywisty – Stadion Poznań zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować!

Stadion Poznań – kompleksowa organizacja wyjątkowych pikników dla firm

Wielkimi krokami zbliża się termin imprezy firmowej pod gołym niebem i wciąż masz wątpliwości, gdzie ją zorganizować? Stadion Poznań to idealne miejsce na Twój firmowy piknik! Oferowana przez nas przestrzeń daje Ci nieograniczone możliwości na zrealizowanie wydarzenia, które swoim rozmachem zrobi wrażenie nie tylko na pracownikach, ale także np. na zaproszonych kontrahentach. O właściwą organizację i przebieg pikniku kompleksowo zadbają nasi doświadczeni event managerowie – dzięki nim zapewnisz uczestnikom wydarzenia niesamowite atrakcje, a Twoja firma będzie mogła pochwalić się w swoich social mediach rozbudzającymi wyobraźnię migawkami z tego wieczoru.

Dowiedz się, z jakich przestrzeni na Stadionie Poznań możesz skorzystać, aby zorganizować piknik firmowy!

Strefa Sportu – aktywny odpoczynek dla pracowników i ich pociech

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Siła sportu w kontekście integracji i zacieśniania więzi w zespole jest nie do przecenienia. W związku z tym jedną z naszych stref piknikowych postanowiliśmy dostosować do aktywnych atrakcji. Przestrzeń Strefy Sportu to aż 7 500 m2, przy czym możemy ją zwiększyć do blisko 13 000 m2! Na jej terenie może świetnie bawić się od 150 do nawet 3000 osób. Co wchodzi w skład tej strefy? Dostępne są tu boisko piłkarskie oraz dwa boiska do siatkówki, które mogą stać się areną firmowej olimpiady czy turnieju w siatkówkę bądź piłkę nożną. Oczywiście nie musisz osobiście biegać z notesem i zapisywać strzelców bramek – organizacją tych rozgrywek, jak i wszystkich innych spraw na pikniku zajmą się nasi event managerowie.

To jednak nie wszystko! Imprezy firmowe integracyjne w wersji plenerowej mają to do siebie, że bardzo często uczestnicy pojawiają się na nich wraz z dziećmi. Nie mogło więc i dla najmłodszych zabraknąć u nas czegoś specjalnego. W Strefie Sportu znajduje się doskonale wyposażony plac zabaw, dzięki któremu maluchy nawet przez chwilę nie będą się nudzić.

Organizacja pikniku firmowego wiąże się zwykle z jedną podstawową obawą. Co zrobić, gdy pogoda nie dopisze? W Strefie Sportu na Stadionie Poznań jesteśmy na to przygotowani. Oferujemy możliwość dodatkowego wynajęcia hali namiotowej o powierzchni 800 m2. Decydując się na tę opcję, jako organizator nie będziesz musieć zaklinać chmur i żaden deszcz nie pokrzyżuje Ci planów!

Letnia Strefa B(ułgarska) 17 – radość z pięknego zachodu słońca przy akompaniamencie ulubionych wykonawców

Szukasz alternatywy dla pikniku firmowego „na sportowo”? Doskonale rozumiemy, że nie dla każdego jest to wymarzony motyw integracji firmowej, dlatego proponujemy rozwiązanie w odmiennym tonie, a mianowicie Letnią Strefę na Stadionie Poznań.

Ta przestrzeń piknikowa to strzał w dziesiątkę, jeżeli interesuje Cię miejsce na integrację i rozrywkę z dala od miejskiego zgiełku. Letnia Strefa B17 jest zgrabnie ukryta za Trybuną II i sąsiaduje z Fortem VII – jej położenie pozwala stworzyć kameralną atmosferę w środku gwarnego miasta, co z pewnością urzeknie uczestników eventu. Co ciekawe, tych zadowolonych osób może być naprawdę wiele, bo mamy tam aż 9500 m2 do dyspozycji, a dodatkowo możemy zwiększyć przestrzeń do niemal 13 000 m2. W Letniej Strefie B17 możemy zorganizować wydarzenia dla 3500 osób!

Organizacja pikniku w Letniej Strefie na Stadionie Poznań to świetny pomysł na integrację firmową w otoczeniu natury, która pozwoli odpocząć zmysłom uczestników od towarzyszącej im na co dzień elektroniki. Dysponujemy zielonym skwerem o powierzchni 5500 m2, gdzie tworzymy strefy chillout, w których czas przyjemnie zwalnia i można się nim cieszyć w gronie współpracowników. W okresie letnim w tej strefie odbywają się fantastyczne koncerty – decydując się na taką atrakcję, zapewnisz gościom eventu mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Letnia Strefa B17 pozwala na niezapomnianą zabawę bez ograniczeń. Fakt, że otaczają ją Trybuna II oraz Fort VIII pozwala uczestnikom eventu na doskonałą rozrywkę i pełną swobodę związaną z brakiem widoczności dla postronnych osób. Co równie istotne, na strefie zapewniamy zaplecze sanitarne oraz cateringowe na wysokim poziomie. Dzięki temu integracja firmowa może trwać bez przeszkód do zachodu słońca i jeszcze dłużej. A jeśli mówimy o zachodzie słońca… to obserwowanie go na Letniej Strefie B17 jest niesamowitym doświadczeniem! Kiedy pogoda dopisuje, na niebie można zaobserwować prawdziwą paletę barw, która za każdym razem zapiera dech w piersiach.

Potrzebujesz czegoś więcej? A może połączyć Strefę Letnią B17 z Trybuną II tak, aby artysta zaśpiewał na scenie wybudowanej na murawie? Nie ma problemu! Stadion Poznań ma nieograniczone możliwości, a nasi doświadczeni event managerowie są zaspokoić wszystkie potrzeby klienta, tworząc dla niego wyjątkowe wydarzenia.

Sala Legend i promenada Stadionu Poznań – doskonały pomysł na piknik firmowy dla mniejszych firm

Interesuje Cię wyjątkowe miejsce na integrację firmową? Sala Legend o powierzchni 1000 m2 to jedna z większych przestrzeni na naszym Stadionie, która może pomieścić od 50 do 400 osób. Jej niekwestionowanymi atutami jest duży bar i klubowy charakter, dzięki którym organizowane tam eventy firmowe zyskują unikalną oprawę. Wielki potencjał tkwi również w możliwości bezpośredniego wyjścia z Sali Legend na promenadę Stadionu Poznań, która dodatkowo zwiększa powierzchnię całej strefy. Przed oczami uczestników wydarzenia roztacza się wiele pięknych widoków – miłośnicy sportu z pewnością docenią szansę podejrzenia boisk treningowych Lecha Poznań, podczas gdy entuzjaści przyrody docenią Lasek Marceliński skąpany w blasku zachodzącego słońca. Połączenie Sali Legend i promenady Stadionu Poznań stanowi idealne rozwiązanie, gdy myślisz o organizacji wydarzenia półotwartego. To przepis na sukces w przypadku pikników firmowych lub integracji na zewnątrz dla mniejszych grup.

Stadion Poznań – gwarancja doskonałego cateringu na Twoim pikniku firmowym

Jak wspomnieliśmy wcześniej, myśląc o organizacji imprez firmowych, nie można zapomnieć o cateringu, który zapewni Twoim gościom smaczne posiłki w trakcie wydarzenia. Na Stadionie Poznań dysponujemy własnym cateringiem na najwyższym poziomie. Nasza oferta piknikowa to pełen wachlarz możliwości – możesz zdecydować się na prawdziwe grillowe klasyki, smakowity street food, a także wiele innych potraw, które zadowolą nawet najbardziej wymagające kubki smakowe. Na życzenie możemy przygotować ofertę idealnie skrojoną pod klienta, dlatego nie ma obaw, że uczestnicy pikniku firmowego będą nieusatysfakcjonowani.

Kluczem do sukcesu cateringu na integracyjnych imprezach i piknikach firmowych jest nie tylko smak przygotowanych dań, ale także ich sprawne wydawanie i estetyka serwisu. Jako Stadion Poznań mamy wieloletnie doświadczenie w realizacjach wydarzeń dla kilku tysięcy uczestników, co z pewnością przyczyni się do jakości przeprowadzonego eventu.

Podsumowanie

Pikniki firmowe w wielu przedsiębiorstwach mają status prawdziwego święta. Reasumując, aby przebieg takiej imprezy zakończył się sukcesem, należy zadbać m.in. o:

 • oryginalne miejsce,
 • dogodną lokalizację,
 • dostępność miejsc parkingowych,
 • ciekawe atrakcje,
 • świetny catering,
 • zaplecze sanitarne.

Decydując się na Stadion Poznań, zatroszczysz się o każdy z tych aspektów oraz zapewnisz sobie profesjonalną pomoc doświadczonych event managerów. Ich know-how pozwala z powodzeniem wcielić w życie nawet bardzo niestandardowy pomysł na integrację firmową na świeżym powietrzu. Jeśli więc szukasz świetnego miejsca na piknik tego lata, Stadion Poznań jest zdecydowanie miejscem, do którego warto się udać!

Na naszym obiekcie nie tylko organizujemy niezapomniane pikniki firmowe, ale także wiele innego rodzaju wydarzeń, takich jak m.in.:

Zapraszamy do kontaktu!

Porozmawiajmy o Twoim pomyśle na imprezę firmową.