Blog

Jak zorganizować szkolenie, które okaże się sukcesem?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak zorganizować szkolenie, by pracownicy zyskali możliwość zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak zorganizować szkolenie, by pracownicy zyskali możliwość zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.
Jeśli Ty również należysz do tego grona, wykorzystaj przestrzeń, jaką proponuje Stadion Poznań, by przeprowadzić efektywne spotkanie. Zmiana otoczenia oraz wyjście z miejsca codziennej pracy pozytywnie wpływa na zdolność i szybkość przyswajania wiedzy. Jest to główny powód, dla którego warto zorganizować szkolenie wyjazdowe. Jak to zrobić, by spotkanie okazało się sukcesem? Podpowiadamy!

Jak zorganizować szkolenie – poradnik

Jak zorganizować szkolenie krok po kroku? Skorzystaj z naszych wskazówek i zapewnij swoim pracownikom efektywne spotkanie.

Wskaż uczestników szkolenia

Planujesz szkolenie wewnętrzne dla całej firmy, a może tylko dla konkretnego działu lub kilku osób? Zanim przystąpisz do organizacji wydarzenia, określ, ile osób będzie zaproszonych. Pomoże to w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca.

Znajdź odpowiednie miejsce

Wybór odpowiedniej przestrzeni ma bezpośredni wpływ na efektywność szkolenia. Sala nie powinna być zbyt duża, by nie budować dystansu, a z drugiej nie może być za mała, by każdy uczestnik czuł się komfortowo.

Skoro odwiedzasz naszą stronę internetową, już zapewne wiesz, że Stadion Poznań to najlepsze miejsce, by zorganizować szkolenie. Dysponujemy ponad pięćdziesięcioma salami o powierzchni od 20 do nawet 2000 m2. Największe z nich pozwalają na organizację wydarzeń dla 1000 osób. Różnorodność przestrzeni pozwala wybrać pomieszczenie, które będzie dopasowane do liczby uczestników i charakteru szkolenia. Niektóre z sal połączone są z wyjściem na trybuny, co stanowi dodatkową atrakcję podczas wydarzenia. Zachwyceni będą nie tylko fani piłki nożnej!

Określ termin

Wiesz już, kto weźmie udział w szkoleniu i znalazłeś lokalizację? Czas wybrać termin. Podczas podejmowania decyzji sugeruj się wolnymi terminami zaproponowanymi przez obiekt, w którym chcesz zorganizować spotkanie oraz bieżącą działalnością firmy. Takie wydarzenie nie powinno paraliżować jej działalności i tworzyć przestoju w pracy. Warto postawić na piątkowe popołudnia lub poniedziałkowe poranki, kiedy jest największe rozluźnienie.

Zaproś szkoleniowców

Następny krok to zaproszenie szkoleniowców. Jeśli szkolenie mają prowadzić osoby pracujące w Twojej firmie, potwierdź ich dostępność w danym terminie, ustal tematykę i daj czas na przygotowanie do wystąpienia. To ważne, jeśli zależy Ci na przekazaniu podczas szkolenia merytorycznej wiedzy. W przypadku zewnętrznych szkoleniowców również należy zaplanować wszystko odpowiednio wcześniej. Warto też na kilka dni przed wydarzeniem przypomnieć o zbliżającym się szkoleniu.

Poinformuj pracowników o szkoleniu

Jednym z ostatnich etapów organizacji szkoleń jest poinformowanie pracowników o szkoleniu. Podczas zapraszania na wydarzenie przekaż informacje o:

  • dacie oraz miejscu szkolenia, najlepiej przesyłając dokładny adres,
  • czasie trwania,
  • poruszanej tematyce,
  • osobie szkolącej.

Jeśli szkolenie składa się z kilku paneli, najlepiej wysłać agendę spotkania.

To najważniejsze kroki, które musisz zastosować, by przeprowadzić efektywne spotkanie szkoleniowe. Skoro wiesz już, jak organizować szkolenia, czas wrócić do punktu pierwszego i rozpocząć przygotowania!

Stadion Poznań – wybierz wyjątkową przestrzeń na szkolenie firmowe

Organizacja szkoleń i konferencji oraz innych wydarzeń to specjalność naszych doświadczonych event managerów. Z ich pomocą przygotowanie spotkania będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Również podczas trwania wydarzenia będą czuwali nad jego bezproblemowym przebiegiem. Skorzystaj z naszego wsparcia, by Twoje szkolenie dla pracowników okazało się sukcesem.

Dlaczego warto wybrać Stadion Poznań? To nie tylko wsparcie doświadczonych event managerów. Wśród korzyści należy również wymienić:

  • dogodną lokalizację z łatwym dojazdem,
  • wiele miejsc parkingowych w pobliżu obiektu,
  • niezwykłą przestrzeń sprzyjającą szkoleniom,
  • ciszę podczas prowadzonych spotkań,
  • nasze doświadczenie w organizacji szkoleń, jak i innych wydarzeń, także masowych.

Zapewniamy też profesjonalny catering, dzięki czemu podczas przerwy możesz zaproponować uczestnikom smaczny posiłek z najlepszej jakości składników.

Żadne inne miejsce nie zaproponuje Tobie i Twojej firmie tak wiele. Wybierz już teraz Stadion Poznań, a my profesjonalnie zajmiemy się organizacją szkolenia. Skontaktuj się z nami!

Porozmawiajmy o Twoim pomyśle na imprezę firmową.