Blog

Zwiedzanie Poznania: 5 miejsc, które musisz zobaczyć!

Planujesz organizację eventu w stolicy Wielkopolski i zastanawiasz się, co ciekawego można robić w Poznaniu?

Planujesz organizację eventu w stolicy Wielkopolski i zastanawiasz się, co ciekawego można robić w Poznaniu? Jeśli nie chcesz mieć poczucia zmarnowanego czasu i zależy Ci na zapewnieniu gościom możliwości zwiedzenia najważniejszych obiektów historycznych, a także współczesnych miejsc wartych zobaczenia, to koniecznie zapoznaj się z naszymi rekomendacjami. Przejdź do dalszej części wpisu i sprawdź, co warto zwiedzić w Poznaniu.

Dlaczego warto zwiedzić Poznań?

Nie ulega wątpliwości, że Poznań to piękne miasto posiadające całe mnóstwo atrakcji turystycznych, co sprawia, że jest wart zwiedzenia i… poznania. Ciekawych miejsc w stolicy Wielkopolski nie brakuje, więc z całą pewnością nikt nie będzie się tu nudzić. Ze względu na dużą liczbę terenów zielonych i parków w Poznaniu jest również wiele przestrzeni do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Poznaj pięć najciekawszych atrakcji, które warto odwiedzić, przyjeżdżając do miasta z św. Piotrem i Pawłem w herbie.

Co warto zobaczyć, spędzając weekend w Poznaniu? TOP 5 ciekawych miejsc

Poznań ma naprawdę dużo do zaoferowania. Kryje w sobie ogromny potencjał architektoniczny, kulturalny, historyczny, a także przyrodniczy. Zatem, co warto zobaczyć w Poznaniu?

Stadion Poznań

Nowoczesny Stadion Poznań to prawdziwa chluba Stolicy Wielkopolski. Mimo że postronnym osobom może on kojarzyć się przede wszystkim z meczami piłki nożnej, to oferuje znacznie więcej możliwości. Stadion Poznań dysponuje ogromną przestrzenią, która pozwala na organizację spektakularnych eventów firmowych, naukowych i kulturalnych. To idealne miejsce między innymi na nietuzinkową imprezę integracyjną zorganizowaną przez naszych doświadczonych event managerów.

Zajmujemy się również organizacją innych interesujących wydarzeń, takich jak np. konferencje w Poznaniu. Wszystkim imprezom odbywającym się na Stadionie Poznań towarzyszy zarówno znakomita oprawa, jak i doskonałe jedzenie. Dysponujemy profesjonalnym cateringiem, który zaserwuje uczestnikom eventu smaczne dania rozbudzające ich kulinarną wyobraźnię.

Jezioro Maltańskie

Wyjątkowy sztuczny zbiornik wodny leżący we wschodniej części Poznania, posiadający tor regatowy, plażę, kąpieliska i atrakcje dla osób aktywnych fizycznie. Okolice Malty kochają biegacze, a dodatkowo znajduje się tam idealny obszarem przeznaczonym do jazdy na rowerze. W jego okolicach można znaleźć takie ciekawe miejsca jak Termy Maltańskie czy ZOO w Poznaniu. Wzdłuż jeziora każdego dnia od kwietnia do września zwiedzających wozi zabytkowa kolejka Maltanka.

Palmiarnia

Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Poznaniu, to koniecznie zwróć uwagę na Palmiarnię. To posiadająca największą powierzchnię w Polsce fenomenalna ekspozycja wielu zachwycających gatunków egzotycznych roślin. Odwiedzając ją, masz szansę odbyć podróż po odległych zakątkach świata i zasmakować tropikalnego klimatu, nie ruszając się ze stolicy Wielkopolski.

Ostrów Tumski

Co jeszcze warto zobaczyć w Poznaniu? Oczy miłośników dawnych dziejów powinny skierować się na Ostrów Tumski. Prawdopodobnie to tu zaczęła się historia Rzeczypospolitej Polskiej. Dostępne źródła historyczne wskazują, że to właśnie na terenie Poznania, w podziemiach tutejszej katedry, w dniu 14 kwietnia 966 r. miał miejsce Chrzest Polski. Dzieje stolicy Wielkopolski można natomiast poznać w nowoczesnym centrum kultury i interaktywnym muzeum historii miasta, jakim jest Brama Poznania.

Stary Rynek i okolice centrum miasta

Jeśli nie wiesz, co robić w Poznaniu, nie zapomnij o odwiedzeniu Starego Rynku. Każdego dnia w południe można ujrzeć tam prawdziwy symbol Poznania – koziołki na wieży ratuszowej trykające się swoimi rogami ku uciesze zwiedzających. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja, której nie można przegapić podczas wizyty w tym mieście. W samym ratuszu znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznania, do którego również z pewnością warto zajrzeć. Po wizycie w nim warto udać się na spacer popularnymi deptakami w okolicy Starego Rynku i pooglądać tutejszą architekturę.

Podsumowanie

Ciekawe miejsca w Poznaniu to temat na niejedną publikację, ale mamy nadzieję, że nasze sugestie okażą się przydatną inspiracją podczas planowania wyprawy do Stolicy Wielkopolski. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem miasta pod kątem firmowej imprezy integracyjnej lub organizacji eventu biznesowego, kulturalnego czy naukowego, to potencjał tkwiący w Stadionie Poznań, powinien Cię ostatecznie przekonać do tej kandydatury. Dzięki pomocy naszych doświadczonych event managerów przygotujesz niezapomniane wydarzenie, na którym nie zabraknie absolutnie niczego. Warto podkreślić także to, że zaproszeni goście zostaną uraczeni wyśmienitymi potrawami przygotowanymi przez nasz catering. A po imprezie… możecie wspólnie ruszyć w miasto, żeby zwiedzić inne polecane przez nas miejsca. Podoba Ci się ta perspektywa? W takim razie zapraszamy do kontaktu!

 

Porozmawiajmy o Twoim pomyśle na imprezę firmową.