Blog

Nietypowa budowa stadionowa

Łącznie mają ponad 330 metrów kwadratowych, a ważą razem ponad 25 ton. To dwa napisy zamontowane na ścianach Enea Stadionu prezentujące nazwę obiektu. To też nowy symbol, na nowy 2024 rok.

Duży logotyp na III trybunie ma długość 38 metrów i wysokość 5,54 metra. Sama literka „E” ma prawie 3 i pół metra wysokości. Z kolei napis mniejszy, na IV trybunie, ma długość 29 metrów i wysokość 4,22 metra. 

„Oznaczenie nazwy Stadionu to ważny moment w jego historii. Wzmacnia rozpoznawalność Enea Stadionu w regionie i na arenie ogólnopolskiej, jako sportowo-eventowego symbolu Poznania. W nowym, 2024 roku, pozwoli to nam jeszcze bardziej pokazać, jakie możliwości stoją za adresem Bułgarska 17” – mówi Rafał Wrzeszcz, Prezes Zarządu spółki Stadion Poznań Sp. z o.o.

Logotypy Enea Stadion produkowane były już w ubiegłym roku. Większy waży ponad 14, a mniejszy ponad 10 ton. Cała architektura napisów składa się z konstrukcji stalowej, niebieskiego tła i liter. Do wykonania oraz montażu obu logotypów zostało zaangażowanych aż 25 osób. A ich montaż trwał dwa tygodnie.